Náš zámecký vinný sklep je výkladní skříní Čejkovického vinařství Hradil

 

 

Víno Hradil,

Malé rodinné vinařství Víno Hradil – Čejkovice se nachází ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, v Čejkovicích u Hodonína, ve třetí největší vinařské obci na Moravě.

 

Katastr obce má rozlohu 2 560 ha, z této plochy je révou vinnou osázeno 488,6 ha. Tato plocha je rozdělena do 10 viničních tratí.

 

Nezaměnitelné aroma a chuť

Od roku 2002 se vinařství začíná specializovat na výrobu přívlastkových a speciálních vín. Nejlepším předpokladem pro výrobu vín s nezaměnitelným aroma a chutí jsou jedinečné půdní a klimatické podmínky, nízké zatížení révových keřů, kvalitně prováděné zelené práce a v neposlední řadě probírka hroznů. Zpracování takto sklizených hroznů probíhá v moderně vybaveném technologickém provozu. Klademe důraz na rychlé a šetrné zpracování.Vína jsou vyráběna metodou řízené fermentace v nerezových tancích a dřevěných dubových sudech typu barrique.

 

Vybere si každý

Sortiment vín, který vinařství nabízí, tvoří vína suchá se svěží kyselinou, vína polosuchá, jejichž plnost je dána zbytkovým cukrem a samostatnou kategorii tvoří víno slámové a ledové, které se řadí k vínům sladkým. Specialitou vinařství je červené víno Rubinet, vyráběné technologií bílého vína. Rubinet vyrábí tato firma jako jediná v ČR.

Naše vína získala řadu ocenění v prestižních soutěžích v ČR. To ale nestačí. Důležité je, aby vína znali, kupovali a vychutnávali milovníci vína.

 

 

nouvelles

slavkovský zámek

banner

 
contact